Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSport

Bie nga tribuna presidenti i Erzenit, tifozët shijakas paralajmërojnë arbitrin

Një episod i rëndë ka ndodhur në përfundim të ndeshjes Erzeni – Partizani në Niko Dovana. Presidenti i shijakasve, Durim Keci, teksa po kontestonte arbitrat në momentin që po hynin në tunel, ka rënë nga tribuna dhe është dëmtuar rëndë.

Është dashur ndërhyrja e menjëhershme e mjekëve për ndihmën e parë dhe më pas u transferua me urgjencë në spital.

Kontestimet e arbitrit Florian Lata kanë qenë të shumta nga të dyja ekipet dhe për këtë tifozët shijakas kanë reaguar në rrjete sociale, fillimisht duke i uruar shërim të shpejtë presidentit dhe më pas me kërcënime ndaj gjyqtarit.

“I urojme sherim sa me te shpejte presidentit tone z. Durim Keci, per shkak renies nga tribuna kryesore e stadiumit “Niko Dovana“ .

Florjan Lata do e shohesh kush jane Cunat e Shijakut do vij ajo dite qe do kesh frike te levizesh neper Durres.” – shkruajnë tifozët. /newsport.al

Related posts

“Echoing Beats” në Vilën e Zogut në Shirokë, Spahia: Shkodra mbetet një qendër e rëndësishme për artin e kulturën…

Sot 3 vite nga vdekja/ Rikard Ljarja, i përkori i skenës dhe penës, shpirti prej drite i fisnikut të filmit

Arrestohen 4 shkodranë po transportonin me furgon 29 emigrantë për të kaluar ilegalisht drejt BE-së…