Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Atentati ndaj kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës: 6 të shoqëruar nga policia…

50 gr lëndë eksplozive ka qenë sasia e vendosur në mjetin e kreu të degës së Rithemelmiit në Vaun e Dejës.

Ky është konkluzioni i arrirë nga forcat xhenio pas eksperimentimit të mjetit. Ndërkohë janë shoqëruar nga 6 persona.

Nderkohe grupi i ekspertizes po analizon ne detaje mjetin e Ndreces per te arritur te gjejne gjurme te autoreve ne mjet, gjate momentit te vendosjes se lendes eksplozive edhe pse ka pak shanse qe ajo te ndodhe per shkak te shpethimit. Grupi hetimore ka sekuestruar edhe kamera te tjera te sigurise ne zone per te pare levizje te autoreve, pasi jane larguar nga banesa e Ndreces.

Related posts

Shiste fara kanabisi, policia e Shkodrës arreston 49 vjeçarin…

Bardh Spahia takim me banorët e fshatrave Dobraç, Golem dhe Bardhaj të njësisë administrative Rrethina…

Ndërtimi i rrugës së Dukagjinit/ Aktualisht puna po vijon në kilometrin e tretë për zgjerimin e rrugës