Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Të shtënat me armë zjarri drejt makinës së Reçit në Rrëshen, kapet Martin Bardhi…

Burime për Klan News bëjnë me dije se Policia e Mirditës ka bërë të mundur kapjen e Martin Bardhit, i cili së bashku me të birin Erind Bardhi qëlluan drejt makinës së Sajmir Reçit i cili ju shpëtoi plumbave. Akoma vijon të jetë në kërkim djali i tij, Erind Bardhi.

Por si nisi ngjarja?

Mësohet se Enrik Bardhi është konfrontuar fizikisht me Sajmir Reçin më pas ka shkuar në banesë ku ka marrë armën e zjarrit.

Është kthyer në vendngjarje dhe ka qëlluar Reçin në momentin që ky i fundit po largohej.

Në tentativë për të ikur, Sajmir Reçi ka humbur kontrollin e makinës së tij të blinduar tip BMË duke u përplasur me bordurën e rrugës dhe duke përfunduar në ambientet e një karburanti.

Fatmirësisht, i riu nuk mori plagë ndërsa policia është në kërkim të autorit të ngjarjes si dhe babait të tij Martin Bardhi i cili mësohet se ka qenë në vendngjarje.

Related posts

Transformohet ish shkolla Veterinare në Shkodër/ Merr jetë qendra “Xixellonja”…

Benet Beci e çel diten me falenderim për çdo qytetar që kanë arritur të ruajnë shtëpitë karakteristike shkodrane…

Qëlloi me armë banesën në Shkodër, arrestohet në Krujës 49-vjeçari i shpallur në kërkim (EMRI)