Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSport

Klasikja e Shqipërisë Vllaznia -Tirana nis ndryshe…

Derbi i Shqiperise fillon ndryshe.

Kur pritet qe dy skuadrat e superliges te luajne neser me nje interes te jashtzakonshem te dy tifozerive qe klubi shkodran ka vendosur qe te ardhurat e biletave t’i dhuroje per bamiresi per termetin ne Turqi. Sonte futbollistet me te spikatur te dy skuadrave si Balaj, Mala, Gurishta per Vllaznine dhe Bekaj, Hasani, Deliu per Tiranen zhvilluan nje “gare” duke u sherbyer ushqimin te moshuarve ne qendren rezidenciale te Fondacionit Firdeus ne Shkoder.

Keta te moshuar prej me shume se nje viti banojne ne kete qender duke patur kujdesin dhe cdo gje te paguar nga Fondacioni Firdeus fale bamiresise se shqiptareve. Neser pritet nje stadium i tejmbushur me nje mesazh te bukur te humanizmit te lojtareve qe kaluan disa caste te bukura me te moshuarit.

Related posts

Mbrojtësi i Egnatias: Jemi ekipi më i mirë sot për sot. Një mesazh edhe për trajnerin e kombëtares

Vllaznia e femrave, edhe 2 ndeshje nga vendosja e yllit në fanelë

PKK Muriqan/ Tentuan të dilnin nga vendi ynë, me sasi lënde narkotike cannabis sativa, me vete, arrestohen 2 shtetas…