Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Deputeti i Shkodrës Agron Çela braktis PL, i bashkohet PS së Edi Ramës…

Deputeti shkodran Agron Çela braktis Partine e Lirise dhe i bashkohet zyrtarisht Partise Socialiste te drejtuar nga Edi Rama. Burime per newspower bejne me dije se pak ditë më parë deputeti Çela dhe kreu i qeverisë kanë arritur një marrëveshje të përbashkë duke bërë që të kalojë në radhët e PS.

Agron Çela ka dy mandate në Parlamentin e Shqipërisë nën siglën e LSI por tashmë ka vendosur që t’i bashkohet kampit të majtë. Një prej arsyeve kryesore e kësaj zhvendosjeje është djegia e mandateve nga LSI si dhe disa pakënaqësi të tjera edhe nga PD me të cilën Partia e Lirisë është në koalicion.

Related posts

“Sjellje të papranueshme”: Gjetjet e KPK për gjyqtarin e Shkodres Andri Ymerin…

Kupa “Agim Tafili”, Spahia akordon titullin e “Mirënjohjes” për veteranët e çiklizmit shkodran…

Benet Beci mes të rinjve: Jeni adrenalinë e motivim…