Shkodra Post
AktualitetKulturëLajmi i Fundit

Muaji i Fotografise” sjell në retrospektivë imazhet e Lekë Vocit…

🎞Pikërisht,nga fototeka e Muzeut Kombëtar të Fotografisë “Marubi”, ministrja e Kulturës,Elva Margariti,ka publikuar,sot,një foto të Lekë Vocit.

📍Ishte Shkodra e vitit 1975,ku në foto dallohen një grup alpinistësh gjatë stërvitjes.

📷Fotografi Lekë Voci,e nisi rrugëtimin e tij,me Pjetër Rraboshtën dhe e perfeksionoi me,Dedë Jakovën.

Related posts

Shkodër, 48 vjeçari i jep fund jetës me armën e gjahut/ Policia: Po kryhen veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes…

Krijohet Njësia Policore Detare për sezon të sigurt veror, Rama: Tragjedia në Himarë të mos përsëritet më…

Prezantohet ne biblioten “Marin Barleti” romani “Kohë dashurish të harruara”, i autorit Ardian Cerga…