Shkodra Post
Sport

Të dielën, Kukësi-Vllaznia, trajneri Osmani: Ndeshja e rëndësishme , por fiton Vllaznia…

Me seancën stërvitore të paradites së shtunë, kuqeblutë e Vllaznisë  i kanë dhënë fund përgatitjeve anti-Kukësi, takim që luhet  të dielën, ora 14:00 në kuadrin e javës së 28-të të Superiores së futbollit shqiptar. Përpara seancës stërvitore, trajneri i kuqebluve Qatip Osmani ka folur për mediat në konferencën e zakonshme të shtypit.

Në vijim, Osmani foli edhe për mungesat e rëndësishme të mbrojtësit Smajli dhe mesfushorit Krymi, ndërkohë që bëri të ditur se portjeri Jurgen Mehidri është i gatshëm.

E pyetur për Kupën, trajneri Qatip Osmani, u shpreh optimist që Vllaznia do ta kalojë edhe Egnatian për të shkuar në finale duke synuar fitimin e trofeut.

Related posts

Finalja e FSHF Cup/ Panthers Shkodër fiton me goleadë dhe rrëmben trofeun

“Në Finlandë, si nënkampione bote, më ofruan një ‘Benz’ që s’e pranova, kurse në Shkodër, kur lashë sportin, një libër të Enverit dhe ‘Axhustator i dalluar’…”/ Dëshmia e legjendës së mundjes…

Tifozët e Tiranës tregojnë detaje për transfertën ndaj Vllaznisë