Shkodra Post
Kronika

Policia e Shkodres sekuestron 11 automjete, procedohet 31 vjeçari…

DVP Shkodër/Vijon operacioni policor i koduar “Informaliteti”, kundër krimeve ekonomiko-financiare.

Shiste pjesë automjetesh të kontrabanduara nga Anglia dhe fshihte të ardhurat nga ky biznes, procedohet penalisht 31-vjeçari.

Sekuestrohen 11 automjete tip “Benz”.

Si rezultat i administrimit të menjëhershëm të inteligjencës policore, se një shtetas shiste pjesë automjetesh të kontrabanduara, në servisin e tij në fshatin Kryebushat, specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Shkodër, në kuadër të operacionit “Informaliteti”, goditën këtë veprimtari të kundërligjshme.

Për rastin u referuan materialet procedurale në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. Z., 31 vjeç, banues në fshatin Shjezë.

Pas kontrolleve dhe verifikimeve në servisin e 31-vjeçarit, shërbimet e Policisë sekuestruan 11 automjete tip “Benz”, të dyshuara të kontrabanduara nga Anglia, me qëllim shitjen në pjesë, aktivitet për të cilin, ky shtetas nuk deklaronte të ardhurat.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Ruajtja ose depozitimi i mallrave kontrabandë”, “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Related posts

Zjarri shkakton dëme të shumta materiale, reagon spitali i Shkodrës: S’ka pacientë të lënduar, po merren masa…

Vijojnë pasgoditjet/ Të tjera lëkundje tërmeti regjistrohen në vendin tonë…

Dy të arrestuar në Shkodër për vepra të ndryshme penale…