Shkodra Post
Kronika

VIDEO/ Plagosen me thikë dy të mitur në Shkodër…

Shkodër/Informacion paraprak.

Rreth orës 18:15, në vendin e quajtur “Stadiumi“, gjatë një konflikti të çastit dyshohet se shtetasi E. F 14 vjeç ka dëmtuar me mjet të mprehtë ( thikë) dy të mitur 13 e 15 vjeç, të cilët janë dërguar në spital dhe po marrin ndimën mjekësore jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë shkuan menjëherë në vendngjarje dhe pas disa minutash kontrolli në zonë bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar shtetasit E. K., rreth 14 vjeç.

Shtetasi E. K po shoqërohet në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë dhe do kryehen veprime proceduriale në prani të psikologut dhe familjarëve nën drejtimin e Prokurorit.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Related posts

Bie në kontakt me rrymen elektrike, humb jetën punonjësi i ndriçimit në Shkodër…

Policia e Shkodrës arreston dy persona për vepra të ndryshme penale…

Zjarr ne Spitalin Rajonal Shkoder, reagon policia…