Shkodra Post
Kronika

Shkodër/Vihen në pranga 5 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 6 të tjerë, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. R., 38 vjeç, banues në fshatin Bajzë, Malësi e Madhe, pasi mbante një dokument identifikimi, të falsifikuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

A. B., 27 vjeç, banues në Pukë, rezident në Angli, pasi ka kanosur një shtetas, duke i dërguar mesazhe në celular;

O. H., 38 vjeçe, banuese në Shkodër, pasi ka vendosur një pajisje gjurmuese (GPS), në automjetin e bashkëshortit të saj.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasit:

-E. K., 44 vjeç, K. F., 39 vjeç, A. M., 45 vjeç, L. B., 61 vjeç dhe B. F., 28 vjeç, të gjithë banues në Shkodër, pasi janë kapur në akse të ndryshme rrugore, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Gjithashtu, specialistët e Qarkullimit Rrugor referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-D. Gj., 64 vjeçe, banues në Fushë Arrëz, pasi ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit, i cili ka dalë nga rruga dhe ka dëmtuar sinjalistikën rrugore. Nga aksidenti është dëmtuar lehtë shtetasja K. B., 72 vjeçe, pasagjere në automjet;

-A. G., 18 vjeç, banues në fshatin Sterbeq, Malësi e Madhe, pasi në aksin rrugor “Shkodër – Hani Hotit”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë është dëmtuar vetë;

-J. Ç., 17 vjeç, banues në fshatin Dedaj, Malësi e Madhe, pasi u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related posts

I dëmtuar në pjesën e përparme, dalin pamjet nga shpërthimi në ‘Audi-n’ e kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës…

EMRI/ Arrestohet në Shkodër 37 vjeçari i shpallur në kërkim…

Shkodër/ Nis operacioni masiv i koduar “Alpe të pastra”, për kontrollin e territorit malor