Shkodra Post
Kronika

Shkodër/ Ndalohet një shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë…

DVP Shkodër/Ndalohet një shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të PKK Muriqan në dalje të vendit, ndaluan shtetasin A. N., 36 vjeç, banues në Lezhë, pasi ishte shpallur në kërkim nga Policia e Lezhës, për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”. Veprimet e mëtejshme procedurale me këtë shtetas, do të kryhen nga Komisariati i Policisë Lezhë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-S. H., 34 vjeç, banues në Shkodër, pasi për motive të dobëta, ka goditur me grushte, një 40-vjeçar;

-S. S., 21 vjeç dhe S. Z., 21 vjeç, të dy banues në Shkodër, pasi për motive të dobëta, kanë goditur me grushte, një 19-vjeçar;

-N. L., 25 vjeç, banues në Shkodër, pasi iu konstatua në banesë, lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Ndahet nga jeta Dr. Skender Rrjolli…

Vrasja tragjike që tronditi Kosovën, del fotoja e gruas shtatzënë dhe partnerit që i mori jetën…

Aksident i rëndë në fshatin Zues të Shkodres, plagosen tri femra, shoferja akoma e bllokuar brenda mjetit…