Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Policia zbardh ngjarjen e Dukagjinit/ Drejtori i Policisë Hodaj: Atentati nga i afërmi, shkak zaptimi i pyjeve…

Shfrytëzimi i hapësirave pyjore për parcela drusore është bërë shkak për krimin e rëndë, në zonën e Dukagjinit në Shkodër ku u vra Zef Guri, 73 vjeç dhe u plagos rëndë djali i tij, Gjin Guri. Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim Gjovalin Gurin, nip i viktimës.Në analizën e ngjarjeve kriminale përgjatë 9 muajve në qarkun Shkodër, drejtori i Policisë Ervin Hodaj tha se ka ulje të krimeve kundër personit, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Operacioni “Alpe të pastra“ ka çuar në asgjësimin e 196 742 bimë dhe fidanë kanabisi, duke i shkaktuar ekonomisë kriminale, një dëm prej miliona eurosh.

Related posts

Bylisi “kërcënon” para sfidës me Erzenin: Nuk ka asgjë të pamundur

Plan për zvogëlimin e riskut për fatkeqësitë / Emergjencat cilvile takim me përfaqësues të bashkive dhe institucioneve…

Drejtori i Policisë Shkodër në konferencë për shtyp, zbulohet “Shtëpi Bari” në fshatin Trush…