Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Shkodër/ Vijon operacioni policor anticannabis i koduar “Vukpalaj”, në pranga 44 vjeçari…

Shkodër/ Vijon operacioni policor anticannabis i koduar “Vukpalaj”.

Bashkautor për kultivimin e 116 bimëve narkotike cannabis sativa, të cilat u asgjësuan nga Policia, më datë 2 qershor, kapet dhe vihet në pranga 44-vjeçari i shpallur në kërkim.Gjatë operacionit “Vukpalaj” u arrestua autori tjetër i kësaj veprimtarie kriminale.

Si rezultat i veprimeve operacionale të kryera për ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor anticannabis të koduar “Vukpalaj”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe lokalizuan, kapën dhe vunë në pranga shtetasin A. K., 44 vjeç.

44-vjeçari, në bashkëpunim me shtetasin P. K., të arrestuar në flagrancë gjatë operacionit “Vukpalaj”, të zhvilluar më datë 02.06.2023, kishin kultivuar në territorin e fshatit Vukpalaj, Malësi e Madhe, 116 bimë narkotike cannabis sativa, të cilat u asgjësuan nga Policia, nëpërmjet djegies.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër.

Related posts

Doktor Besnik Musatafaj “më i miri dhe i veçanti në spitalin e Shkodërs”…

Atentati ndaj kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës: 6 të shoqëruar nga policia…

Kur nis ndërtimi i terminalit në Shkodër/ Para tre muajve, u premtua fillimi i punimeve për pak javë…