Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Shkodër/U kapën duke kryer punime ndërtimi, pa leje, procedohen penalisht 3 shtetas…

Shkodër/U kapën duke kryer punime ndërtimi, pa leje, në banesën përkatëse, procedohen penalisht 3 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen M. A., banuese në fshatin Kuç, si dhe për shtetasit Ç. M. dhe B. H., të dy banues në fshatin Sektor, pasi u kapën duke kryer punime ndërtimi, pa leje, në banesën përkatëse.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related posts

“Hyrja e Shkodrës, kartolina europiane e Shqipërisë”, Benet Beci publikon projektin…

Kampionati i lë vendin Kupës dhe zgjedhjeve. Ja kur luhet java e 33-të e Superiores

1 Maji/ Benet Beci kujton kohen kur ishte drejtues i Fondit Shqiptar të Zhvillimit: kemi bërë mbi 91 projekte në Shkodër…