Shkodra Post
AktualitetLajmi i Fundit

Bashkia Shkoder njofton qytetaret: Ditën e nesërme, dt. 17.10.2023, është parashikuar ndërhyrja në rrugën nga Sheshi “Demokracia” në bulevardin “Bujar Bishanaku”…

Të nderuar banorë të Shkodrës

Bashkia Shkodër ka nisur një projekt për ndërhyrje në infrastrukturë në rrugët e qytetit dhe në njësitë administrative. Ditën e nesërme, dt. 17.10.2023, është parashikuar ndërhyrja në rrugën nga Sheshi “Demokracia” në bulevardin “Bujar Bishanaku”, në rrugën e gjërë pranë stadiumit “Loro Boriçi”.Në këtë ndërhyrje është parashikuar sistemimi dhe asfaltimi i të gjithë bulevardit. Kërkojmë mirëkuptimin e banorëve dhe bizneseve të zonës për lirimin e të gjithë parkimeve përgjatë këtij segmenti rrugor gjatë ditës së martë dt.17.10.2023.Të bashkëpunojmë për t’i dhënë kësaj zone një imazh tjetër.

Related posts

Si sot, më 7 gusht 1993 u nda nga jeta Athanas (Tano) Banushi aktori i njohur i humorit Shkodran…

Nga Endrit Dokle te nipi i deputetit të PS, kush janë bosët shqiptarë që fshihen në Dubai dhe udhëheqin krimin nga suitat luksoze…

Malota paralajmëron Vllazninë për kupën: Do bëjmë të pamundurën që të shkojmë në finale se gjynah ky ekip të mos e konkretizojë atë epërsi