Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Nga ekzekutimi e Gjin Boriçit e atentatit ndaj Taulant Pepajt! SPAK zbardh disa ngjarje kriminale në Shkodër, identifikon autorët…

Në megaopracionin e fundit të zhvilluar nga SPAK janë zbardhur dhe identifikuar autorët e disa vrasjeve dhe atentateve të kryera në Shkodër.  Gjatë hetimeve intensive të kryera nga hetuesit e B.K.H.-së, nën drejtimin e prokurorëve të posaçëm, është bërë e mundur dokumentimi i aktivitetit kriminal të personave të dyshuar, si dhe identifikimi i disa prej autorëve të ngjarjeve kriminale të ndodhura si më poshtë:

• Identifikimi i autorëve të dyshuar të vrasjes së shtetasit Gjin Boriçi Ndoji, ndodhur në Shkodër në muajin gusht të vitit 2020.

• Identifikimi i autorëve të dyshuar të vrasjes së mbetur në tentativë të shtetasit Taulant Pepaj, ndodhur në Shkodër në muajin shkurt 2021.

• Identifikimi i autorëve të dyshuar në lidhje me sigurimin e kushteve për vrasjen e shtetasit Kleanth Musabelliut ndodhur në Tiranë gjatë vitit 2020.

• Identifikimi i autorëve të dyshuar në lidhje me sigurimin e kushteve për vrasjen e shtetasve Dorjan Dhuli, Ibrahim Licit dhe G. T., ndodhur gjatë vitit 2020.

GJKKO ka lëshuar 15 urdhër arreste, ndër të cilët 6 të arrestuar. GJKKO ka caktuar masën ‘arrest me burg’ për 15 shtetas të dyshuar si autorë të kryerjes së veprave penale. Konkretisht për shtetasit Behar Bajri; Ervis Martinaj; Pëllumb Gjoka; Edmond Preka; Ardit Hasanpapaj; Astmer Bilali; Elion Hato; Oltion Bistri; Xhevahir Lita; Denis Brahoviç.

Related posts

Kristian Shkreli publikon video nga Naraçi: Çdo rrugë e asfaltuar është prioriteti ynë…

Benet Beci takim me banoret e Shirokes: njerëzit janë gati, na duhet veç me nisë punët që e kthejnë Shkodrën në një qendër projektesh, investimesh, mundësish zhvillimi…

Kandidati Kristian Shkreli uron besimtaret musliman me rastin e Fiter Bajramit…