Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Spahia me studentët e Departamentit “Brain Gain”, dhurojnë libra për bibliotekën “Marin Barleti”…

Ku ka më bukur se të nisësh ditën mes librave dhe duke ju bashkuar një nisme të veçantë të studentëve dhe ish studentëve ekselent nëpër botë të Departamentit “Brain Gain”, “Dhuro një libër, ndriço një mendje”.
Librat e dhuruar pasurojnē fondin e bibliotekës “Marin Barleti”, e cila mbetet një prej institucioneve më të rëndësishme të qytetit tonë. Mjediset e saj janë sot një vend takimi që brezat bëjnë me dijen.
Duke i falenderuar studentët anëtar të Departamentit “Brain Gain” dhe Ekselencës në PD, i ftova për të tjera bashkëpunime në të ardhmen pasi të promovosh arsimin dhe kulturën, sot padiskutim është sfida e secilit prej nesh.

Related posts

Policia e Shkodrës identifikon autorin e plagosjes së tre përsonave…

“Do ta kthejmë Shkodrën në perlën e veriut e të rajonit”, Beci: Albumi i një dite që më bind më shumë se kurrë…

Thashethemet për zhvendosjen e finales së Champions League nga Stambolli, UEFA del me qendrim zyrtar