Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Shkoder/ Hyrja e qytetit në errësirë, Salihi: Zëvëndësuam 300 metër kabllo, dëmtime të mëdha…

Serish aksi nga Kisha e zojes ne hyrje te qytetit te Shkodres e deri tek rreth rrotullimi I by passit ka mbetur ne erresire si shkak I vjedhjes se kabllos se ndricimit. Paraditen e kesaj te merkure Bashkia Shkoder nisi riparimin dhe zevendesimin e 300 meter linear kabllo te demtuar.

Pergjegjesi I ndricimit ne Bashkine Shkoder Altin Salihi I beri apel strukturave te policise qe te marrin masa dhe te shtojne patrullimet pasi ky aks eshte demtuar disa here radhazi. Demtimi dhe vjedhja e pasurive te perbashketa publike eshte nje fenomen I perseritur ne shkoder ku fatkeqesisht nuk po merr ndeshkimin e duhur. Tashme me nisjen e sezonit turistik vemendja e institucioneve duhet te jete me e madhe ne menaxhimin e territorit.

Related posts

Trajneri i Vllaznisë: Luajtëm me stres, mund ta kishim mbyllur më herët ndeshjen. Nuk ishte aspak e…

Incidenti i rëndë para fushatës, hidhet në erë me tritol makina e kreut të PD-së në Vaun e Dejës…

Benet Beci firmos “Paktin për Zhvillimin e Futbollit në Shkodër 2023-2027″…