Shkodra Post
AktualitetSport

Para sfidës me Egnatian, Vllaznia kujton suksesin e 1979-ës në Kupën e Shqipërisë

Pas mbylljes së javës së 32-të të Kategorisë Superiore rradhën e ka Kupa e Shqipërisë.

Vllaznia barazoi 2-2 ndaj Kastriotit në kampionat dhe do të rikthehet të luajë në mesjavë ndaj Egnatias.

Ndeshja e parë përfundoi me rezultatin 1-1 duke lënë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit që luhet të mërkurën në orën 15:00 në “Egnatia Arena”.

Të besuarit e Seldoskit do kërkojnë të marrin hak ndaj djemve të Tetovës pas humbjes 4-0 në kampionat.

Para kësaj sfide, kuqeblutë kujtojnë rrugëtimin e tyre në suksesin e vitit 1979 ku ngritën lart Kupën e tretë në histori. Ky postim vjen pak ditë para ndeshjes për të motivuar lojtarët e tyre nëpërmjet historisë. /newsport.al

Related posts

Kristian Shkreli publikon video nga Naraçi: Çdo rrugë e asfaltuar është prioriteti ynë…

1 Maji/ Benet Beci kujton kohen kur ishte drejtues i Fondit Shqiptar të Zhvillimit: kemi bërë mbi 91 projekte në Shkodër…

Spahia: Kënaqësi të nisësh ditën ndryshe, krah atyre që marrin dhe japin një kontribut të çmuar në komunitetin tonë…