Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSport

Ndërpritet finalja e kampionatit të basketbollit mes Tiranës dhe Besëlidhjes, nuk mungojnë ofendimet dhe sendet nga tifozët

Ndeshja e 5-të finale e kampionatit të basketbollit për meshkuj mes Tiranës dhe Besëlidhjes, është ndërprerë në periodën e katërt të sfidës, për shkak të tensionimit në tribuna në pallatin e sporti  ”Asllan Rusi” në kryeqytet.

Sfida ka qenë e tensionuar gjatë gjithë ndeshjes, me tifozeritë që nuk kanë kursyer ofendimet ndaj njëra-tjetrës dhe me praninë e shumtë të stjuardëve për të garantuar rendin.

Por kjo nuk ka mjaftuar në periodën e katërt të sfidës, ku nisi edhe hedhja e sendeve në fushë.

Në këtë moment loja u ndërpre dhe u desh edhe ndërhyrja e forcave të rendit për të vendosur qetësinë dhe për të vijuar sfidën, pasi basketbollistët e Tiranës kishin shkuar në dhomat e zhveshjeve në këto minuta të tensionuara.

Related posts

Transformohet ish shkolla Veterinare në Shkodër/ Merr jetë qendra “Xixellonja”…

Fjala e plotë kandidatit Spahia në takimin përmbyllës të fushatës elektorale drejtuar bashkëqytetarëve…

Benet Beci: Projektet strategjike për Shkodrën- Business Park North (BPN) Parku i Biznesit I Veriut…