Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

M.Madhe/ Goditi me lopatë në kokë dhe i shkaktoi dëmtime të rënda një 56-vjeçari, arrestohet autori…

Malësi e Madhe

Goditi me send të fortë (lopatë) në kokë dhe i shkaktoi dëmtime të rënda një 56-vjeçari, pas një konflikti për motive të dobëta, arrestohet autori.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, menjëherë pas marrjes së njoftimit, ditën e djeshme, për një konflikt në Koplik, kanë organizuar punën, kanë mbërritur në vendngjarje dhe në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimeve të DVP Shkodër, kanë kapur dhe vënë në pranga shtetasin P. Z., 52 vjeç, banues në fshatin Reç, Malësi e Madhe.

Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se 52-vjeçari, ditën e djeshme, në vendin e quajtur “Badra e Mehajve”, Koplik, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka goditur me send të fortë (lopatë) në kokë, dhe i ka shkaktuar dëmtime të rënda, shtetasit A. K., 56 vjeç, banues në Koplik.

56-vjeçari merr asistencë mjekësore në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Related posts

Shkodër/ Shpallet në kërkim 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale…

Moviola/ Mungon një penallti për Vllazninë

“E do sakat apo të vdekur?” Zbardhen përgjimet ndaj biznesmenit Pëllumb Gjoka për ekzekutimin e Kleant Musabelliut: Afati i fundit deri më 1 Shtator i shkon atij…