Shkodra Post
AktualitetSport

Finalja AEK-PAOK, shanset e organizimit në Tiranë janë të vogla, në avantazh është…

Mundësia që finalja e Kupës së Greqisë AEK-PAOK ka shumë pak mundësi të luhet në Tiranë edhe pse mediat në vendin tonë dhe ato në Greqi gjatë ditës së sotme e kanë lënë të hapur si hipotezë pasi FSHF ka kthyer përgjigje pozitive.

Sipas “Sportal.gr”, federata helene e vlerëson faktin që Shqipëria po hap dyert për një sfidë të tillë ku rreziku i përplasjes së dy tifozerive është shumë i lartë, por opsioni real është kryeqyteti i Serbisë, Beogradi.

Edhe pse në lojë është Bukureshti gjithashtu, federata greke kërkon me çdo kusht që ta organitojë në një nga dy stadiumet e Beogradit, “Rajko Mitić” ose “Partizan”.

Një vendim shumë i shpejtë do të merret gjatë orëve të ardhshme pasi data është caktuar dhe mbetet 24 maji.

Related posts

M.Madhe/ Vihen në pranga 2 shtetas (vëllezër) që kishin përshtatur lokalin, për përdorim droge dhe ushtrim të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit…

Bordi i Transparencës ka njoftuar një tjetër ndryshim të çmimit të karburanteve në vend.

Një rast si ai Dwamena-s ka ndodhur 42 vite më parë në Shkodër, si humbi jetën futbollisti në stërvitje…