Shkodra Post
AktualitetSport

Alarm për sulme ajrore nga Rusia, ndërpritet ndeshja e Taulant Seferit në Ukrainë

Lufta mes Ukrainës dhe Rusisë nuk ka në plan të ndalet dhe tashmë në rrezik është edhe futbolli në Ukrainë.

Ndeshja mes Vorskla Poltavës dhe Dinamo Kiev është ndërprerë në minutën e 81 të për disa minuta, skuadrat nuk kanë zbritur në fushë.

Aktivizimi i alarmit për sulme ajrore, ka bërë që skuadrat të largohen nga fusha e blertë për disa minuta për të mos rrezikuar jetën.

Titullar me skuadrën e Vorsklas është sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Taulant Seferi. Skuadra e Seferit po mundej me rezultatin 1-2 deri në minutën e 81.

Me sa duket, gjërat janë qetësuar dhe takimi që po zhvillohet në Poltava, ka rinisur. Skuadra e Vorskla Poltava ku aktivizohet Seferi, ndodhet vetëm 83 kilometra në vijë ajrore nga Kharkiv, zona më e nxehtë e luftës.

Related posts

Tatimet shpërndajnë videon: Kujdes! Ja si po mashtrohen bizneset…

Ndahet nga jeta Eqerem Kruja, me kontribut mbi 35 vjet në arsim, simbol i mësimdhënies në Shkodër e më gjërë…

Bardh Spahia: Fitorja e opozitës së bashkuar në 14 Maj do të jetë e thellë dhe pikë kthese për fatin e Shqipërisë…