Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Spahia: Kënaqësi e jashtëzakonshme të takoj Kuartetin e parë shqiptarë “ILA 74″, i cili sonte do të performojë, pas 46 vitesh në Shkodër…

Kënaqësi e jashtëzakonshme të takoj Kuartetin e parë shqiptarë “ILA 74”, i cili sonte do të performojë, pas 46 vitesh në Shkodër, koncertin e tij recital. Figurat e shquara të artit shqiptar dhe atij ndërkombëtar, Vangjush Papadhimitri, Zeqir Sulkuqi, Ilo Kanani dhe Kostika Tanto, të cilit ju bashkova me kënaqësi në urimet e përvjetorit të tij të lindjes, do të sjellin sonte për publikun shkodran një koncert të veçantë.

Arti e kultura është geni jonë natyral, të cilin ne do ta mbështesim në të gjitha dimensionet e tij.

Related posts

Bashkia Shkoder njofton qytetaret: Ditën e nesërme, dt. 17.10.2023, është parashikuar ndërhyrja në rrugën nga Sheshi “Demokracia” në bulevardin “Bujar Bishanaku”…

Shkodër/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale…

Spahia: Sezoni turistik veror e gjen Velipojën me një shëtitore të transformuar…