Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Bardh Spahia takim me biznese dhe qytetarë të rajonit nr.2, shplas 5 pikat e programit për këtë zonë…

Me biznese dhe qytetarë të rajonit nr.2, ku shtrëngimi i duarve dhe bashkëbisedimi me ta, më shërbeu për të degjuar kërkesat e tyre dhe ndarë programin 4-vjeçar të drejtimit të Shkodrës.Mbështetja e biznesit, ku kemi aplikuar taksa të ulëta dhe lehtësim procedurash në marrjen e shërbimeve ka qënë fokusi ynë i punës që do të vijojë. Në këtë zonë do të nisë ndërhyrja për: 1. Rikualifikimin e bulevardit2. Ndërhyrja rikualifikuese e fasadave me efiçencë energjie 3. Sistem i ri ndricimi i rrugëve (sistemi LED) 4. Përmirësimi i infrastrukturës rrugore 5. Skemë e re e shërbimit të pastrimit

Related posts

VIDEO/ Asgjesohen 2150 rrënjë kanabis në Velipojë, arrestohet një 55 vjeçar…

“Parku Ligatinor dhe fushat e sportit”, Benet Beci publikon tjetër projekt nga hyrja e Shkodrës…

Nga ekzekutimi e Gjin Boriçit e atentatit ndaj Taulant Pepajt! SPAK zbardh disa ngjarje kriminale në Shkodër, identifikon autorët…