Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSociale

Bashkia Shkodër po kryen riparimin e stolave në pedonalen e “Molos”. Janë mbi 80 ulëse që janë dëmtuar…

Bashkia Shkodër po kryen riparimin e stolave në pedonalen e “Molos”. Janë mbi 80 ulëse që janë dëmtuar, ku në pjesën më të madhe shkaktare ka qënë dora e njeriut, e cila nuk ka kursyer as këtë investim publik.

Drejtori i shërbimeve publike në bashki Alfred Luleta ju bën thirrje qytetarëve t’i mbrojnë këto investime, pasi të gjitha realizohen me paratë e tyre si taksapagues dhe çdo ndërhyrje shtesë, rrit kostot. Një apel Luleta e bëri edhe për organet ligjzbatuese që të vënë para përgjegjësisë autorët e këtyre akteve jo qytetare.

Bashkia Shkodër fton qytetarët që të bashkëpunojnë në mbrojtjen e pronës publike dhe të denoncojnë çdo rast të konstatuar.

Related posts

VIDEO/ Ramazan historik, dëshmitarë të mrekullisë! Imam Muhamed Sytari jep mesazhin në prag të Fiter Bajramit…

Ibrahimaj: Paga minimale 40 mijë lekë të reja nga 1 prilli…

Mira nga Shkodra, nena e tre jetimeve me tumor ne koke, i ka ditet e numeruara dhe ka nje amanet…