Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Vijojnë pasgoditjet/ Të tjera lëkundje tërmeti regjistrohen në vendin tonë…

Dy lëkundje të tjeta janë regjistruar në vendin tonë, të cilat janë pasgoditje të tërmetit të mbrëmshëm, 4.7 Rihter.

Sipas EMSC, pasgoditjet kanë qenë me magnitudë 3.3 dhe 3.4.

Që nga dje, vetëm në Bulqizë janë raportuar për dëme të lehta, ndërsa emergjencat civile janë në gatishmëri të plotë.

Deri tani fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz.

Related posts

Parkimet dyshe shkak për trafikun në Shkodër/ Parkimet dyshe në rrugët e qytetit vijojnë të jenë një problem shqetësues…

Të shtënat me armë në Shkodër, policia identifikon autorin dhe e shpall në kërkim

Nis faza e dytë e konkursit “Bilbilat”/ Fituesi dhe gjysmëfinalistët bëhen pjesë e korit të festivalit për fëmijë…