Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Shtyhet seanca për ankimimin e grupit të Alibeajt për dy Kuvendet…

Këtë të martë u zhvillua seanca gjyqësore lidhur me ankimin e Partisë Demokratike. Në këtë seancë u kërkua regjistrimi në një vendim i dy Kuvendeve të PD, atij të korrikut dhe Kuvendit të dhjetorit.

Përfaqësuesi i PD, avokati Rezart Kthupi gjithashtu ka kërkuar t’i jepet kohë prej 2 ose 3 dit, për t’u njohur me aktet.

Ndërkohë Gjykata e Apelit Tiranë me vendim të ndërmjetëm vendosi të pranojë kërkesën dhe të shtyjë seancën. Seanca është shtyrë për në datën 22.12.2022 në orën 19:00.

Related posts

PD Shkoder (rithemelimi): kandidati i Ramës i është rikthyer të njëjtave premtime, sa për të tentuar GËNJESHTRËN e radhës nëse do ti ecë apo jo…

Za Fest, festivali që ngjyros me muzikë kalanë Rozafa 

Banorët e Thethit ngrihen në protestë/ Shkak i protestës është bërë mungesa e energjisë në këtë zonë…