Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditShendeti

Shkoder/ Virozat e stinës tek fëmijët, Naraçi: Fluks normal në pediatrinë e spitalit, vetëm 8 fëmijë të shtruar…

Ndryshe nga disa reparte të tjera, në pediatrinë e Spitalit Rajonal të Shkodrës situata paraqitet e qetë. Shefja e këtij reparti Greta Naraci thotë se situata është e normale me një fluks të zakonshëm, ku aktualisht janë 8 fëmijë të shtruar me ankesa respiratore në rrugët e fymëmarrjes dhe kollë.

Mjekja Naraci këshillon prindërit që të bëjnë kujdes me antibiotikët pa recetën e mjekut .Mjekja pediatre ka edhe një apel për prindërit.

Deri tani rastet e paraqitura në pediatrinë e spitalit të Shkodrës kanë kaluar pa probleme ndërsa pritet që në vazhdimësi të ketë një shtim të tyre për shkak edhe të motit herë pas here të paqëndrueshëm.

Related posts

Kryebashkiaku Spahia: Shkodra nuk ka bërë kurrë kompromise mbi të ardhmen e saj…

E paprecedentë/ Kërcënohen arbitrat, FSHF anulon ndeshjen e Superiores…

Bardh Spahia: Në Shkodrën e biçikletave : çdo rrugë e qytetit do të ketë korsinë e dedikuar…