Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Privatizimi i kompleksit “Partizani”, caktohet masa arrest me burg për Jamarbër Malltezin…

Jamarbër Malltezi është ndaluar nga policia mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit, ndërsa i është caktuar edhe masas “arrest me burg” për privatizimin e kompeksit “Partizani”.

Mësohet se Malltezi ishte duke u kthyer nga një vend i Bashkimit Europian, kur është ndaluar në ambientet e aeroportit të Rinasit nga autoritetet.

Mësohet po ashtu se urdhri për ndalimin e dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha është firmosur nga prokurori i posaçëm Arben Kraja.

Ende nuk dihet arsyeja e ndalimit të tij, ndërsa detaje të reja pritet të dalin në vijim.

Related posts

Antologjia e shqipëtarëve të Malit të Zi/ Libri “Të gjithë tanët” përmban proza të shkurtëra në dy gjuhë (shqip dhe malazeze)…

EMRI/ Udhëtonte me ‘Glock’ në derën e makinës, arrestohet 35-vjeçari në Lezhë…

Komiteti Ekzekutiv i FSHF thërret Asamblenë e Përgjithshme të Zakonshme 2023