Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Privatizimi i kompleksit “Partizani”, caktohet masa arrest me burg për Jamarbër Malltezin…

Jamarbër Malltezi është ndaluar nga policia mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit, ndërsa i është caktuar edhe masas “arrest me burg” për privatizimin e kompeksit “Partizani”.

Mësohet se Malltezi ishte duke u kthyer nga një vend i Bashkimit Europian, kur është ndaluar në ambientet e aeroportit të Rinasit nga autoritetet.

Mësohet po ashtu se urdhri për ndalimin e dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha është firmosur nga prokurori i posaçëm Arben Kraja.

Ende nuk dihet arsyeja e ndalimit të tij, ndërsa detaje të reja pritet të dalin në vijim.

Related posts

Emri i ish-futbollistit të Vllaznisë nis të qarkullojë në Angli. E kërkojnë dy klube të Premier Ligës

Kandidati Beci: Hyrja e Shkodrës, hapësira për evente dhe auditori i hapur…

Shkodër/ Vihet në pranga 1 shtetas, shpallet në kërkim 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 6 të tjerë…