Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Ndahet nga jeta Eqerem Kruja, me kontribut mbi 35 vjet në arsim, simbol i mësimdhënies në Shkodër e më gjërë…

Është ndarë sot nga jeta Eqerem Kruja, një ish- mësues me mbi 35 vjet kontribute në arsimin shkodran e shqiptar. Nga ish- nxënësit e tij por edhe ish- kolegët, ai konsiderohet si simbol i mësimdhënies në Shkodër e më gjërë.

I ndjeri ka dhënë një kontribut të madh në mësimnxënien dhe edukimin e brezave të tërë të nxënësve, sidomos në Shkollën Artistike “Prenkë Jakova”. Në faqen zyrtare në Facebook të Bashkisë Shkodër, përcillen ngushëllimet për familjen kruaja, edhe në emër të kryebashkiakut Benet Beci:

“Shkodra ka humbur sot një nga simbolet e mësimdhënies. Ndarja nga jeta e mësuesit Eqerem Kruja, ka trishtuar jo vetëm familjarët, ish -nxënësit e ish-kolegët e ti, por gjithë qytetarët shkodranë.

Me mbi 35 vjet kontribute në arsimin shkodran zotni Eqeremi përfaqëson denjësisht qyteatrinë, përkushtimin e punën e palodhur për të edukuar brezat.

Kryetari i Bashkisë Shkodër, zoti Benet Beci në emër edhe të bashkisë, shpreh ngushëllimet për familjarët dhe nderime për figurën dhe angazhimin qytetar të mësuesit të paharruar Eqerem Kruja.”, shkruhet në publikimin e Bashkisë Shkodër.

Related posts

Leksione për futbollin nga Kosova, tifozët pushtojnë rrugët për të pritur në radhë për… një biletë

Zv.trajneri i Laçit: Jemi afër Europës, çelësi i suksesit është…

Raport mbi situatën e motit, Bashkia Shkodër…