Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSociale

Festë në shtëpinë e të moshuarve/ Dita Ndërkombëtare e Personave të Moshuar u festua edhe në Shkodër…

Festimi i “Ditës Ndërkombëtare të Personave të Moshuar” është një mundësi e mirë për të vlerësuar kontributin e pazëvendësueshëm ndër vite, të kësaj pjese të çmuar të shoqërisë sonë dhe kështu ndodhi edhe në Shtëpinë e të Moshuarve në Shkodër.Festën e përshëndetën edhe disa prej drejtuesve të institucioneve vendore dhe qëndrore.

Aktiviteti festiv vijoi me ritmet e muzikës shkodrane dhe asaj të lehtë të dhuruara nga zëri i këngëtares shkodrane Rezarta Smaja, së cilës iu bashkua edhe këngëtari Luiz Ejlli duke dhuruar një atmosferë të bukur për të gjithë të pranishmit. Çdo 1 tetor, festohet “Dita Ndërkombëtare e Personave të Moshuar” për të nderuar dhe vlerësuar kontributin e tyre në shoqëri pasi ata janë pasuri e saj. Kjo ditë promovon solidaritetin ndër breza dhe sensibilizon opinionin publik mbi sfidat dhe nevojat e personave të moshuar.

Related posts

U plagos nga një 21 vjeçare, policia e Shkodrës reagon për ngjarjen në Vau Dejës…

Ylli Aga: Në 155 ndeshje të luajtura këtë sezon, 43 janë luajtur në fushë asnjanëse. Kjo është një pjesë çmendurie

Java e sipërmarrjes në Shkodër / Beci: Mbështetje për  herë të parë nga Bashkia për sipërmarrjet e reja dhe të rinjtë…