Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Policia e Shkodres arreston 2 përsona…

DVP Shkodër/Vihen në pranga 2 shtetas dhe shpallet në kërkim 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasit G. S., 36 vjeç, banues në Bahçallëk, Shkodër dhe B. O., 28 vjeç, banues në fshatin Gur i Zi, Shkodër, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër shpallën në kërkim shtetasin P. K., 29 vjeç, banues në Shkodër, pasi dyshohet se më datë 13.08.2023, në fshatin Pulaj, Velipojë, ka vjedhur automjetin e shtetasit Xh. H. Automjeti është gjetur i braktisur në fshatin Hajmel, Vau i Dejës. Vijon puna për kapjen e shtetasit P. K.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related posts

E BUJSHME / Efektivi i POLICISË shoqëroi vrasësit e Brilant MARTINAJT dhe dy miqve të tij, i ndihmoi edhe të largoheshin…

Bardh Spahia takim me gratë dhe vajzat e rajonit 3/3: pata mundësinë të shpalos disa prej pikave të programit…

Kalaja e Shkodres destinacion gjithëvjetor/ Në raport me një vit më parë numri i vizitorëve në këtë sit është dyfishuar…