Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Dy aksidente të ndryshme, humbin jetën dy të rinj në Shkodër…

Shkodër/Informacione paraprake

-Mbrëmjen e djeshme, në vendin e quajtur “Muri i kalasë”, në lagjen “Liria”, shtetasi Sh. B., 28 vjeç, banues në lagjen “Liria”, duke drejtuar automjetin tip “Dayang”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga. Për shkak të dëmtimeve të marra nga ky aksident, 28-vjeçari ka humbur jetën.

-Ditën e djeshme, për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore, ka humbur jetën në Spitalin e Traumës Tiranë, shtetasi P. K., 34 vjeç, banues në fshatin Breg Lumi, Shkodër, pasi dyshohet se më datë 17.05.2023, është rrëzuar aksidentalisht dhe ka rënë nga lartësia e një peme lisi në fshatin Theth.

Grupet hetimore vijojnë punën për dokumentimin ligjor të rrethanave të këtyre ngjarjeve.

Related posts

Kandidati Kristian Shkreli uron Pashkën Ortodokse…

Operacioni “Skema”, policia e Shkodrës arreston 22 vjeçarin. Sekuestrohen 6 automjete luksoze…

Miratohet projektligji për urën mbi lumin Buna, pas votimit opozita braktis seancën plenare…