Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Bardh Spahia: Kënaqësi të prisja një komunitet Arbëresh që kanë mbërritur në Shkodër…

Kënaqësi të prisja një komunitet Arbëresh që kanë mbërritur në Shkodër në kuadër të 575 vjetorit të Betejës së Drinit dhe 555 vjetorit të Betejës së Kirit.

Kanë ruajtur gjuhën, traditat, veshjet, ritet dhe historia e tyre përbën një pjesë të çmueshme të historisë së popullit tonë. Shteti amë sot më shumë se kurrë duhet t’i mbështesë Arbëreshët që të mos rrezikohet asimilimi i tyre.

Related posts

Kryebashkiaku Spahia pret baskebollistet e reja të Vllaznisë që u shpallen për të katërten herë radhazi kampion…

Vllaznia kampione kombëtare në Atletikë U18/ Kryetrajneri Albert Marashi, premton tituj të tjerë në vazhdim…

Kupa “Agim Tafili”, Spahia akordon titullin e “Mirënjohjes” për veteranët e çiklizmit shkodran…