Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

14 maji/ KQZ miraton emrat e deputetëve të rinj që futen në Kuvend…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka miratuar emrat e 4 deputetëve të rinj që do të futen në Kuvend, të cilët do të zëvendësojnë ata që lanë mandatet për të garuar për kryetar bashkie në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Besjon Ajazi, i cili do të garojë për Partisë Socialiste për bashkinë Gramsh do të zëvendësohet në Kuvend nga Shkëlqim Bullari.

Belind Këlliçin, i cili garon për bashkinë Tiranë për koalicionin “Bashkë Fitojmë”, do ta zëvendësojë Asllan Dogjani, ndërsa mandati i Zef Hilës, që garon për bashkinë Vau i Dejës, i kalon Lodovik Hasanit.

Luçiano Boçi, i cili garon për bashkinë Elbasan, do të zëvendësohet nga Qani Xhafa.

Related posts

Spahia në Njësisë Administrative Berdicë: Investime dhe përmirësim i shërbimeve do të jetë modeli ynë…

Shkodër/ Nis operacioni masiv i koduar “Alpe të pastra”, për kontrollin e territorit malor

E BUJSHME / Efektivi i POLICISË shoqëroi vrasësit e Brilant MARTINAJT dhe dy miqve të tij, i ndihmoi edhe të largoheshin…