Shkodra Post
Kronika

Nje shperthim i fuqishem trondit qytetin e Shkodres, objektiv nje inspektor taksash…

Shkodra eshte tronditur nganje shperthim I fuqishem pasmesnate rreth ores 03.00 te dates 17 nentor.

Shperthimi ka ndodhur ne banesen e Besar Gushta ne lagjen “Ahmet Haxhia”, fatmiresisht nga shperthimi jane shkakutar vetem deme materiale.

Gushta eshte shprehur se shkak I shperthimit mund te jete bere detyra si Inspektor terreni per mbledhjen e taksave dhe tarifave ne Drejtorine e te Ardhurave prane Bashkise Shkoder, te cilen ai e ban qe nga viti 2007.

Ai mendon se ngjarja ka ardhur pas nje konflikti qe ka pasur me pronarin e nje biznesi ne Shkoder, te cilit  ka shkuar per ti mbledhur taksat, por ky I fundit e ka kercenuar me jete duke refuzuar mbledhjen e taksave.

Kujtojme se Shkodra vetem kete gjate vitit 2022 ka pasur nje seri shperthimesh ne biznese dhe punonjes te policie dhe drejtore te rendesishem. Nderkohe qe policia Akoma nuk ka arritur te zbardhe asnjeren ngjarje.

Ne Foto: Besar Gushta

Related posts

Reshjet e shiut, MM: Hidrovorët nën kuotat kritike, strukturat në gatishmëri…

Policia e Shkodrës arreston 66 vjeçarin i cili po transportonte emigrantë të paligjshëm…

M.Madhe/ Goditi me lopatë në kokë dhe i shkaktoi dëmtime të rënda një 56-vjeçari, arrestohet autori…