Shkodra Post
Sport

Në Angli besojnë se Real Madrid kërkon me ngulm Brojën

Real Madrid bën lëvizjen që mund të ndryshojë përgjithmonë futbollin shqiptar. Një lojtar kuqezi mund të bashkohet me skuadrën më të suksesshme të historisë dhe ky është Armando Broja.

E dha sinjalin e parë gazeta “AS” shumë pranë klubit madrilen dhe e mbështet gjatë orëve të fundit tabloidi britanik “Evenind Standard” që shton se paraqitjet e shqiptarit me Southampton kanë bindur Carlo Ancelottin që Broja mund të jetë zëvendësuesi i duhur dhe pasuesi i denjë i Karim Benzema.

Thomas Tuchel ka deklaruar se nuk dëshiron që shtatlarti shqiptar të largohet pasi e konsideron një lojtar me shumë potenacial por në fund do të marrë një vendim pas konsultimit me lojtarin dhe stafin e pronarët e klubit.

Related posts

Asllani: Të çojmë Shqipërinë në Europian. Këtë lojtar të kombëtares kam si model

Trajneri i Kastriotit beson te mbijetesa: Ia dalim hap pas hapi, radhën e ka…

Java e 31 e Superiores luhet në dy ditë