Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

VIDEO/ Dy shkodranët bënin kerdinë në Durrës duke vjedhur me dhunë, nJëri arrestohet tjetri në kërkim…

Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Seriali”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të vjedhjes së pasurisë.

Zbardhen 3 raste të vjedhjes me dhunë të sendeve personale, vihet në pranga njëri nga autorët, identifikohet dhe shpallet në kërkim tjetri.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të vjedhjes së pasurisë, falë bashkëpunimit me qytetarët të cilët kanë denoncuar vjedhjen e sendeve personale, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Seriali”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

– P. C., 38 vjeç, banues në Shkodër, si dhe u shpall në kërkim shtetasi M. H., 26 vjeç, banues në Shkodër.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se këta 2 shtetas, gjatë ditëve të fundit, iu kanë vjedhur me dhunë 3 shtetasve, një varëse floriri, një unazë dhe një celular.

Vijon puna, në drejtimin e Prokurorisë, për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga këta shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Durrësit, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Vau Dejes/ Sherr mes të rinjve, shpallet në kërkim 28-vjeçari që mori armën me vete…

FOTO/ Punonjësit e Policisë në Shkodër bëjnë gjestin human, shpërndajnë dhurata për fëmjët e shtruar në spital

VIDEO/ Mesnatë e frikshme në Shkodër, 83-vjeçari merr çiften dhe hap zjarr nga ballkoni, shpëtojnë mrekullisht tre të rinj…